PREDSTAVNICI DRUŠTVA SUDJELOVALI NA GODIŠNJOJ SKUPŠTINI DRUŠTVA GEODETSKIH INŽENJERA I GEOMETARA REPUBLIKE SRPSKE
Godišnja skupština Društva geodetskih inženjera i geometara Republike Srpske je održana od 12. do 14. rujna 2025. godine na Jahorni. Skupštini su u ime GDHB nazočile Marija Kovačević i Dijana El Mazahreh.
Nakon pozdravnih govora i predstavljanja sudionika i gostiju održana je izvještajna skupština Društva, na kojoj je aktivnosti iz prethodnog perioda predstavila predsjednica udruženja Tatjana Sarajlić.
Uslijedio je stručni dio u kojemu su održanja predavanja:
- Korištenje Multibeam sonara i povezanih tehnologija za prikupljanje i obradu prostornih podataka u okviru hidrološkog premjera, Željko Cvijetinović, MapSoft d.o.o. Beograd
- Unaprjeđenje geodetske infrastrukture – Grid transformacijau Republici Srpskoj, Spomenko Mitrović, Republička uprava za geodetske i imovinsko pravne poslove, Banja Luka
- Ekološka evaluacija komasacija u kontekstu održivog regionalnog razvoja primjenom daljinske detekcije, Dragana Skorup Stupar, Arhitektonsko građevinsko geodetski fakultet Banja Luka
- Katastar nepokretnosti Crne Gore – Problemi u nastanku i održavanju, Radovan Đurović, Geodetski fakultet Podgorica, Univerzitet Crne Gore
- Realizacija katastarskog premjera za katastarsku opštinu Zvornik 1, Grad Zvornik, Saša Radosavljević, Grid d.o.o., Banja Luka
- Ručni 3D skener LiGrip 02 RTK i softver LiDAR 360, Petar Đivanović, Tehnomehanik d.o.o., Zagreb
Istovremeno uz radni dio u sali za sjednice bila izložba geodetskih instrumenata i softvera na kojoj su tvrtke SV Company d.o.o. iz Laktaša i Tehnomehanik d.o.o. iz Zagreba predstavile svoju ponudu.
Druženje je nastavljeno uz svečanu večeru i glazbu na kojoj je bilo oko 150 sudionika. Uz večeru je na pauzi održana i veoma zanimljiva tombola sa velikim brojem veoma vrijednih nagrada.
Ovaj događaj je još jednom istaknuo važnost kontinuiranog ulaganja u stručni razvoj geodeta, kako bi bili spremni za buduće izazove i nove inženjerske projekte.